Opis miejscowości

MIĘDZYWODZIE – niewielka nadmorska miejscowość wypoczynkowa położona w województwie zachodniopomorskim we wschodniej części wyspy Wolin. Zlokalizowana pomiędzy wodami Bałtyku a Zalewu Kamieńskiego. Dzięki bezpośredniemu położeniu przy drodze wojewódzkiej nr 102 na trasie do Świnoujście - Kołobrzeg, odwiedzający mają zapewniony doskonały dojazd. Tylko 21 km dzieli miejscowość od słynnych Międzyzdrojów.

Międzywodzie posiada rozwiniętą bazę wypoczynkową, rekreacyjną i rehabilitacyjną. Do dyspozycji turystów są liczne wypożyczalnie pojazdów (skutery, rowery, gokarty), salony gier wideo, punkty gastronomiczne i sklepy. W miejscowości działa nawet kameralne kino, jest placówka pocztowa, kościół oraz punkt apteczny.

W Międzywodziu funkcjonuje oficjalnie wyznaczone letnie kąpielisko, obejmujące 600 m linii brzegowej. Część plaży w Międzywodziu jest strzeżona przez ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Plaża ciągnie się od ulicy Westerplatte do ulicy Szkolnej, kończąc się we wschodniej części Międzywodzia, przy ujściu rzeki Dziwny. Tuż za miejscowością biegnie trasa turystyczna do Wolina.

Międzywodzie przez wiele lat pełniło funkcję uzdrowiska. Leczono tu choroby narządów ruchu i reumatyczne oraz organizowano turnusy klimatyczne. Do roku 2000 w miejscowości działała przystań morska.